جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
محصولات

بویلر های بازیافت حرارت

بویلر های بازیافت حرارت

بویلر های بازیافت حرارت (Heat Recovery Steam Generator (HRSG در نیروگاههای سیکل ترکیبی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ، صنایع معدنی، کارخانجات تولید فولاد، مس و آلومنیوم و … بطور وسیعی کاربرد دارند . شرکت مپنا بویلر توانایی طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه‌اندازی و خدمات مشاوره و پس از فروش  انواع بویلرهای بازیافت حرارتی  بر اساس فن آوری های روز دنیا را دارا  می باشد. در صنایع نیروگاهی محصولات این شرکت با توانایی منحصر بفرد در ایران قابلیت  نصب در پایین دست توربین های  گاز کلاس E ، F و H  و یا بالاتر در انواع افقی و عمودی، تک فشاره دوفشاره و سه فشاره با reheat و بدون reheat وهمچنینن مجهز به Supplementary firing را داراست.

تمامی قطعات این بویلر ها و بالاخص قطعات Pressurepart در داخل کارخانجات مپنا بویلر و توسط مجموعه ماشین آلات مدرن و دستگاههای تست و آزمون مطابق با استاندارد های روز دنیا ازجمله ASM E تولید و تست می شوند. . به منظور برآورده ساختن نیازهای جدید بازار برق ، این شرکت در سال 1395 قراردادی را جهت انتقال تکنولوژی و لیسانس بویلرهای بازیافت حرارتی بزرگ جهت نصب در پایین دست توربین های گاز کلاس  F و H با شرکت صاحب نام CMI بلژِیک منعقد نمود.

 امکان بکارگیری سیستم Fresh air firing (شامل مشعل و فن) بر روی این بویلر ها برای مواقعی که بدلایل تعمیرات توربین گاز در مدار نیست ، دیگر قابلیتی است که بر روی بویلر های بازیافت می توان ارائه کرد.  در این شرایط بویلر بصورت مستقل از توربین گاز و اصطلاحاً خودایستا (Standalone) می‌تواند به تولید بخار ادامه دهد . شرکت مپنا بویلر قادر است کلیه مراحل طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز بدین منظور را بر اساس نیاز پروژه انجام داده و بویلر های بازیافت را به این قابلیت تجهیز نماید.. 

همچنین بویلر های بازیافت تولیدی شرکت مپنا بویلر قابلیت بکارگیری در نیروگاههای با سوخت گاز و گازوییل را دارا ست.

 علاوه بر استفاده در نیروگاههای سیکل ترکیبی،  از بویلر های بازیافت حرارتی می توان در کاربرد های تولید همزمان برق و حرارت (CHP) استفاده نمود. در این صورت بخشی از بخار تولید شده می تواند برای شیرین سازی آب دریا در یک پکیج MED یا Multi Effect Distillation بکار گرفته شود و یا در صورت استفاده در پلنت های پتروشیمی می توان از بخار تولیدی بویلر بازیافت برای مصارف فرایندی استفاده نمود. پروژه آب و برق قشم  یک نمونه واقعی از یک پروژه CHP تولید آب آشامیدنی است که شرکت مپنا بویلر در آن مشارکت داشته است.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا