جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
محصولات

آب‌شیرین‌کن‌های حرارتی MED-TVC

آب‌شیرین‌کن‌های حرارتی MED-TVC

سیستم MED یکی از روش‌های اصلی شیرین‌سازی حرارتی مورد استقبال در سطح جهان است. در این روش آب شور روی دسته لوله‌هایی که در داخل آن بخار داغ در جریان است پاشیده می‌شود. در واقع این دسته لوله‌ها مانند یک مبدل حرارتی عمل می‌کنند. بخار داخل لوله‌ها چگالیده می‌شود و با انتقال حرارت از دیواره‌های لوله، بخشی از فیلم آب شور در بیرون لوله‌ها، تبخیر می‌شود. بخاری که در قسمت بیرون لوله‌ها شکل می‌گیرد (بیرون دسته لوله‌ها ) نمک خود را از دست داده و به مرحله (effect) بعد منتقل می‌شود. سپس بخار مذکور، دسته لوله‌های مرحله بعد را گرم می‌کند و خودش چگالیده و به آب شیرین تبدیل می‌شود. مجددا آب شور (دراین مرحله دریک فشار پایین‌تر) برروی سطح بیرونی دسته لوله‌ها پاشیده شده و در آنجا تبخیر می‌گردد و همین فرآیند تکرار می‌شود.
مأموریت طراحی، تأمین و نصب آب‌شیرین‌کن‌های حرارتی از نوع MED در گروه مپنا به عهده‌ شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات سپاهان مپنا است. به طور معمول سیستم‌های MED (تقطیر چند مرحله‌ای) در پلنت‌های تولید همزمان برق و آب و نیز در صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین بنابر نیاز یک پروژه به آب و برق،  این محصول می‌تواند در مقیاس‌های بزرگ و کوچک، در کنار سایر محصولات گروه مپنا از جمله توربین، ژنراتور گاز، بویلر بازیاب و توربین ژنراتور بخار، ارائه شود. مزایای سیستم MED و MED-TVC شامل موارد زیر است:
مصرف انرژی الکتریکی پایین
بازده حرارتی بالا
حساسیت کمتر نسبت به آنالیز آب خام ورودی
عدم نیاز به فیلتراسیون خاص و یا پیش‌تصفیه آب ورودی
کیفیت بالای آب تولیدی به ویژه در تامین نیاز صنایعی که آب با خلوص بالا استفاده می‌کنند
عمر بالای تجهیز
قابلیت اطمینان و دسترسی بالای سیستم
امکان استفاده از انرژی مازاد حرارتی

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا