جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
محصولات

توربین گاز MGT-70

توربین گاز MGT-70

توربین MGT-70  به عنوان نسخه ارتقاء یافته توربین‌ V94.2 ، دارای ویژگی‌هایی است که موجب ایجاد تغییراتی نسبت به مدل اولیه این ماشین شده است. از جمله تغییرات می‌توان به بهبود طراحی مکانیکی، بهبود محفظه احتراق، بهبود مسیر گاز داغ، بهبود سامانه خنک‌کاری توربین و بهبود آیرودینامیک پره‌های توربین و کمپرسور اشاره کرد. مجموع این تغییرات نیز منجر به بالاتر رفتن توان تولید از 157 مگاوات به 185 مگاوات ‌شده که رقم چشمگیر و قابل‌توجهی محسوب می‌شود و علاوه بر این، افزایش دو درصدی راندمان توربین در سیکل ساده را به دنبال داشته است.
ابن در شرایطی است که بیش از 180 توربین V94.2 فعال در نیروگاه‌های کشور قابلیت تبدیل به این ورژن را دارند و این اقدام منجر به افزایش ظرفیت تولید برق کشور به میزان 5000 مگاوات با هزینه به مراتب کمتر از احداث نیروگاه جدید می‌شود.
با توجه به تعداد بالای توربین‌های V94.2 موجود در نیروگاه‌های کشور، ارتقاء این توربین‌ها از نظر راندمان و عمر نیز، موجب صرفه‌جویی در سوخت، تولید برق بیشتر و هزینه‌های نگهداری کمتر می‌شود.
ارتقاء توربین‌ها زیرساخت‌های تولید برق کشور را به روز می‌کند و به اتلاف کمتر منابع ، اثرات زیست محیطی کمتر و نیز صرفه‌جویی در مخارج ارزی می‌انجامد. دانش فنی به دست آمده از این پروژه که در طراحی و ساخت توربین‌های بعدی مپنا مانند MGT-75 به کار گرفته شده است، از بزرگترین دستاوردهای پروژه MGT-70 می‌باشد.
این محصول که بر اساس انباشت تجربه و دانش و فناوری بومی ساخته شد، قابلیت رقابت‌پذیری مپنا را در بازارهای داخلی و بین‌المللی این صنعت افزایش داده است. به عنوان نمونه، استفاده از این توربین در پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی رمیله عراق، بزرگترین قرارداد صادرات تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی تاریخ کشور را رقم زد؛ قراردادی که با به‌کارگیری ظرفیت‌های دانشی ایران در حوزه طراحی و مهندسی، صادرات تجهیزات کلیدی پیشرفته نیروگاهی ساخت داخل را محقق کرد که دستاوردی بزرگ در صنعت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا