جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پایان عملیات حفاری و تکمیل چاه‌های شماره ۱۳ و ۱۴ میدان نفتی دانان

مپنا نیوز – حفاری و تکمیل چاه‌های شماره 13 و 14 میدان نفتی دانان و جریان‌دهی آزمایشی چاه شماره 13، روز سه‌شنبه 25 خرداد ماه با ظرفیت تولید حدود 1500 بشکه در روز توسط شرکت حفاری مپنا با موفقیت انجام شد.

مپنا نیوز – حفاری و تکمیل چاه‌های شماره 13 و 14 میدان نفتی دانان و جریان‌دهی آزمایشی چاه شماره 13، روز سه‌شنبه 25 خرداد ماه با ظرفیت تولید حدود 1500 بشکه در روز توسط شرکت حفاری مپنا با موفقیت انجام شد.
این میزان حدود 600 هزار بشکه در روز بیش از برآورد شرکت نفت مناطق مرکزی به عنوان کارفرمای اصلی پروژه است.
فاضل جمال‌زاده مدیرعامل شرکت حفاری مپنا، با اعلام این خبر گفت: عمق این چاه‌‌ها حدود 3500 متر و تولید نفت آن از گروه بنگستان سازند سروک است و با جریان‌دهی آزمایشی چاه شماره 14 در 24 ساعت آینده، پیش‌بینی می‌شود تولید چاه شماره 14 مانند چاه شماره 13، حدود 1500 بشکه در روز باشد.
وی افزود: تاکنون پروژه ملی دانان 58.9 درصد پیشرفت داشته و تعداد 4 حلقه از مجموع 11 حلقه چاه آن تکمیل شده و با تحویل به شرکت نفت مناطق مرکزی، ظرفیت تولید روزانه این میدان، حدود 7000 بشکه در روز افزایش خواهد یافت. وی تأکید کرد: این میزان تولید حدود 3400 بشکه در روز بیش از پیش‌بینی کلی کارفرما است.
مدیرعامل شرکت حفاری مپنا تصریح کرد: با وجود برخی محدودیت‌های موجود،  تلاش می‌کنیم تولید برآوردی از میدان نفتی دانان هرچه زودتر اجرایی شود و در این راستا به زودی یک حلقه چاه دیگر نیز عملیاتی خواهد شد.
شایان ذکر است؛ پروژه EPD طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی دانان در دی‌ماه سال 1398 آغاز شد که شامل حفر 11 حلقه چاه بوده و کلیه مراحل طراحی، مهندسی و اجرای آن بر عهده شرکت حفاری مپنا از مجموع شرکت‌های تابعه گروه مپنا است.
 

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا