جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سفیر الجزایر بر توسعه همکاری‌های آن کشور با مپنا تأکید کرد

سفیر الجزایر در ایران به منظور آشنایی با بخشی از توانمندی‌های کشورمان در زمینه‌های انرژی از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.

سفیر الجزایر در ایران به منظور آشنایی با بخشی از توانمندی‌های کشورمان در زمینه‌های انرژی از کارخانجات گروه مپنا بازدید کرد.

در این دیدار که روز چهارشنبه هفتم مرداد ماه و با هدف آشنایی بیشتر با گروه مپنا و توانمندی‌های مختلف این گروه در حوزه‌های کسب و کار صورت گرفت، “عبدالمنعم احریز”سفیر جدید الجزایر در کشورمان. با همراهی دکتر علی‌آبادی مدیرعامل گروه مپنا از نزدیک از سالن‌های تولید کارخانجات گروه مپنا دیدار کرد.

در این بازدید که با دعوت گروه مپنا و به منظور توسعه همکاری‌ها با الجزایر در زمینه صنایع نیروگاهی، نفت و گاز و حمل و نقل ریلی صورت گرفت، ابتدا اطلاعات جامعی از دستاوردها و حوزه فعالیت‌های مپنا ارائه شد و در ادامه سفیر الجزایر با همراهی مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد گروه به‌ترتیب از چهار کارخانه شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، شرکت موادکاران، شرکت پره‌توربین مپنا (پرتو) و شرکت ژنراتور مپنا (پارس) بازدید کرد.

در جریان این دیدار، در مورد محورهای همکاری گروه مپنا و کشور متبوع عبدالمنعم احریز و نیز راه‌های گسترش این همکاری‌ها بحث و تبادل ‌نظر و به سوالات مختلف سفیر پاسخ لازم ارائه شد.

براساس این گزارش، مدیرعامل گروه مپنا ضمن قدردانی از حضور سفیر جدید الجزایر که برای نخستین‌بار از کارخانه‌های گروه مپنا بازدید کرد، برای گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله “احداث نیروگاه‌های برق، آموزش متخصصان صنعت برق الجزایر در گروه مپنا و نیز تأسیس شرکت مپنا در الجزایر، حضور مپنا در پروژه‌های برق، نفت و گاز و حمل و نقل ریلی و …در الجزایر ” اعلام آمادگی کرد که مباحث طرح شده مورد توجه سفیر قرار گرفت.

سفیر الجزایر نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و بازدید از کارخانجات گروه مپنا، گفت: امکانات و فناوری‌های مجموعه مپنا ستودنی است و با مشاهده سطح تکنولوژی موجود در مپنا دیگر به تکنولوژی‌های اروپایی حساسیتی نداریم.

وی آینده روابط دوجانبه را نویدبخش داست و تصریح کرد: امیدواریم با توجه به گشایش‌های جدید بین‌المللی در خصوص کشور ایران، همکاری‌های موثری را با شما داشته باشیم و قطعأ نیز با برداشته شدن تحریم‌ها و ارائه نتایج این بازدید، برگ جدیدی در روابط مپنا و شرکت‌های الجزایری گشوده خواهد شد.

همچنین آقای “عبدالمنعم احریز” در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با واحد رسانه مدیریت ارتباطات و بازار گروه مپنا، با اشاره به رتبه شانزدهم ایران در جهان از نظر پیشرفت‌های علمی، اظهار داشت: ایران در سال‌های اخیر رشد و پیشرف خوبی در زمینه‌های علمی و پزشکی داشته است، با این حال گروه مپنا نماد و مثال روشن پیشرفت ایران در حوزه تکنولوژی‌های  روز جهانی است و موفقیت‌های مپنا به نوعی شاهکار محسوب می‌شود.

وی افزود: قبل از این بازدید، انتظار چنین پیشرفت‌ها و دستاوردهایی را نداشتم، اما به هنگام بازدید، احساس کردم در کارخانجات شرکت‌های آمریکایی و اروپایی هستم.

وی، تصریح کرد: پیشنهاد من آن است که صاحبان صنایع کشورهای اسلامی با مپنا همکاری کنند و  شخصاً نیز به عنوان سفیر الجزایر در تهران به مقامات کشورم در زمینه “کیفیت تجهیزات، توانمندی‌های گسترده مپنا و همکاری‌های مشترک” توصیه‌های لازم را خواهم کرد.

شایان ذکر است، سفیر الجزایر در کشورمان، برای بازدید از کارخانه شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا نیز ابراز علاقه کرد و بنا شد این دیدار در آتیه نزدیک برگزار شود.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا