جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درخواست پیگیری سرنوشت خبرنگاران مفقود ایرانی در منا از وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی عربستان

موضوع: درخواست پیگیری سرنوشت خبرنگاران مفقود ایرانی در منا

عالیجناب دکتر عادل الطریفی
وزیر محترم فرهنگ و اطلاع‌رسانی عربستان سعودی

موضوع: درخواست پیگیری سرنوشت خبرنگاران مفقود ایرانی در منا

با سلام و احترام
حرفه خبرنگاری، به دلیل مسئولیت آگاهی‌بخشی به جامعه از جایگاه رفیعی برخوردار است که فعالان آن به دلیل ضرورت اطلاع‌رسانی صحیح و موثق، با قرار گرفتن در متن رویدادها و حوادث همواره با تهدیدهای جدی روبرو هستند.
در حادثه تلخ و تأثرآوری که در روز دهم ذی‌الحجه در منا رخداد و در آن جمع کثیری از حجاج بیت‌الله الحرام به سوی حق شتافتند، دو تن از همکاران ما به نام‌های “سید حمیدرضا حسینی” و “سید حمید میرزاده” نیز مفقود شده‌اند و به دلیل آنکه با گذشت یک هفته از زمان حادثه، هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست، خانواده و همکاران آنها در نگرانی عمیقی به سر می‌برند.
بدون شک مطالعات شما در حوزه ایران و روابط بین‌الملل، شما را علاوه بر مسئولیت شغلی به عنوان عضوی از خانواده رسانه، با احساسات و علاقه ایرانیان آشنا نموده و این هم می تواند یک مزیت بزرگ در این شرایط باشد.
ما جمعی از خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه که عمیقاً‌ نگران سرنوشت دوستان و همکاران مفقودمان هستیم، فارغ از هرگونه مسائل دیگر، کسی را مخاطب خود قرار داده‌ایم که سردبیری نشریات مهم عربی مانند الشرق الاوسط، الوطن و ریاض تنها بخشی از سوابق آن جناب در حوزه رسانه است.
عالیجناب، نیازی به یادآوری نیست که همکاران ما آقایان “سید حمید رضا حسینی” و “سید حمید میرزاده”، علاوه بر مسئولیت کاری خود، هم زائر حرم امن الهی و هم مهمان دولت شما جهت پوشش خبری مراسم حج بوده‌اند و از مجموعه تحت مسؤولیت شما انتظار می‌رود که با توجه کافی، برای تعیین وضعیت این خبرنگاران، اقدام جدی نماید.
ما بعنوان همکاران ایرانی شما، انتظار داریم آن جناب دستور ویژه جهت پیگیری ایشان صادر فرمایند و خانواده و دوستانشان را از این شرایط نگرانی و عدم قطعیت بیرون آورند.

جمعی از خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا