جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اهدای بالاترین امتیاز مدیریت پروژه به “نیروگاه بادی کهک”

در پنجمین دورۀ جایزۀ ملی مدیریت پروژۀ ایران، تندیس سیمین و عنوان “بالاترین امتیاز در مدیریت پروژه” به پروژۀ نیروگاه بادی کهک اهدا شد که نخستین مزرعۀ بادی گروه مپنا محسوب می‌شود.

در پنجمین دورۀ جایزۀ ملی مدیریت پروژۀ ایران، تندیس سیمین و عنوان “بالاترین امتیاز در مدیریت پروژه” به پروژۀ نیروگاه بادی کهک اهدا شد که نخستین مزرعۀ بادی گروه مپنا محسوب می‌شود.

جایزۀ ملی پروژۀ برتر هر ساله  برای اعطای “تقدیرنامۀ تعهد به تعالی” و تندیس‌های “بلورین، سیمین و زرین” به شرکت‌های برتر و مطرح در انجام پروژه‌های بزرگ، برپا می‌شود که امسال نیز این مراسم، روز دوشنبه دوم آذر ۱۳۹۴ در سالن اجتماعات هتل استقلال تهران برگزار شد.

پروژۀ مزرعه بادی کهک که فرآیند ارزیابی و ممیزی آن را ارزیابان و کارشناسانِ انجمن مدیریت پروژه ایران در دو بخش کارگاه و ستاد انجام داده بودند، در گروه موسوم به “پروژه‌های بزرگ”، تندیس سیمین را دریافت کرد.

ارزیابی بخش‌های کارگاهی و ستادی پروژۀ مزرعۀ بادی کهک، تابستان امسال و به مدت سه روز انجام شد که منجر به اعطای بالاترین امتیاز مدیریت پروژه به نخستین مزرعۀ بادی گروه مپنا در جریان اعطای جوایز پنجمین دورۀ جایزه ملی پروژه برتر ایران شد.

  نیروگاه بادی کهک در شهرستان تاکستان در استان قزوین، به عنوان نخستین مزرعه بادی گروه مپنا، بیستم مرداد ۱۳۹۳ با حضور وزیر نیرو، اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و استاندار قزوین، به بهره‌برداری رسید.

موفقیتِ پروژۀ نیروگاه بادی کهک، محصولِ کار گروهیِ منسجم و صمیمی میان شرکت‌های مختلف گروه بوده است. شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مپنا به عنوان کارفرمای پروژه، شرکت توسعه یک به عنوان پیمانکار EPC، شرکت نصب‌نیرو به عنوان پیمانکار ساختمانی و نصب، شرکت ساخت تجهیزات سپاهان به عنوان پیمانکار ساخت برج‌های نیروگاه، شرکت ژنراتور مپنا (پارس) به عنوان پیمانکار ساخت توربین‌ و شرکت توگا به عنوان پیمانکار تامین تجهیزات فعالیت داشته­اند.

طول هر پره­توربین بادی نصب شده در این مزرعه بیش از ۵۰ متر و قطر روتور آن ۱۰۴ متر، و ارتفاع تاور (برج) آن ۸۵ متر و وزن ناسل (ماشین­خانه) آن ۹۶ تن است. هر دستگاه توربین بادی گروه مپنا در سرعت باد ۳٫۵ متر بر ثانیه تا ۲۵ متر بر ثانیه برق تولید می‌کند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا