جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت تولید برق عسلویه مپنا

در راستای توسعه و گسترش پروژه‌های خصوصی نیروگاهی، این شرکت مجری احداث نیروگاه در منطقه عسلویه به روش BOO و بهره‌برداری از آن است.
تلفن :۲۴۷۱۱۹۱۵
دورنگار :۲۳۱۵۲۸۱۱
آدرس : تهران – بلوار میرداماد – نبش خیابان نفت جنوبی- پلاک ۲۸۲

  “شرکت تولید برق عسلویه مپنا” با هدف احداث، توسعه و بهره‌برداری از نیروگاه گازی عسلویه به ظرفیت 942 مگاوات واقع در استان بوشهر تاسیس شد. این شرکت که اواخر مرداد 1384با سرمایه‌گذاری به روش ساخت، تملیک و بهره‌برداری ایجاد شد، هم‌اکنون بهره‌برداری از این نیروگاه را بر عهده دارد.
سهام شرکت تولید برق عسلویه مپنا که از نوع سهامی عام است، اسفند سال 1392 در بازار فرابورس ایران عرضه شد تا برای نخستین بار سهام متعلق به یک نیروگاه، در معرض فعالان بازار سرمایه قرار داده شود. بنا به آمار وزارت نیرو، نیروگاه عسلویه در سال 1393 با تولید 8/1درصد از برق تولیدی در سراسر کشور، رتبۀ اول تولید برق را در میان تمامی نیروگاه‌های گازی کشور عهده‌دار شد و متوسط آمادگی واحدهای نیروگاهی آن برای تولید برق از سال 1388 تاکنون بیش از 95 درصد بوده است.
در طول سال‌های بهره‌برداری مداوم و فروش برق این نیروگاه به شرکت توانیر، تمامی تضامین قراردادی به‌ویژه “قابلیت دسترسی” و “تست ظرفیت و نرخ حرارتی” محقق شده و هم‌اکنون، اجرای طرح توسعۀ این نیروگاه به سیکل ترکیبی با هدف افزایش راندمان و افزایش ظرفیت شبکه به میزان 480 مگاوات با قرارداد بیع متقابل در دست اجراست.

پیمایش به بالا