جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت تولید برق توس مپنا

شرکت مذکور با هدف سرمایه گذاری و اجرای نیروگاه فردوسی به روش BOO در استان خراسان رضوی و بهره‌برداری از آن به عنوان «شرکت پروژه» تأسیس گردیده است.
تلفن :۲۴۷۱۱۹۰۹
دورنگار :۸۱۹۸۲۸۱۳
آدرس : تهران – بلوار میرداماد – نبش خیابان نفت جنوبی- پلاک ۲۸۲

“شرکت تولید برق توس مپنا” با هدف احداث، توسعه و بهره‌برداری از نیروگاه گازی توس (فردوسی) به ظرفیت 954 مگاوات واقع در استان خراسان رضوی تاسیس شد. این شرکت که دی ماه 1392 با سرمایه‌گذاری به روش ساخت، تملیک و بهره‌برداری ایجاد شد، هم‌اکنون بهره‌برداری از این نیروگاه را بر عهده دارد.
با پایان موعد قرارداد خرید تضمینی برق این نیروگاه، از فروردین سال 1395 ارقام مربوط به فروش برق تولیدی این نیروگاه در بازار برق مطرح شد. طرح توسعۀ این نیروگاه به سیکل ترکیبی با هدف افزایش بهره‌وری و افزایش ظرفیت تولید برق شبکۀ سراسری به میزان 480 مگاوات طی یک قرارداد بیع متقابل در دست انجام است. همچنین طرح ارتقای  IGV+  روی شش واحد این نیروگاه اجرا شده که موجب افزایش ظرفیت هر واحد تا حدود 12 مگاوات شده است. متوسط آمادگی تولید واحدهای نیروگاه توس از ابتدا تاکنون بیش از 98درصد بوده است. ثبت رکورد تعمیرات اساسی برای واحدهای نیروگاه توس به مدت 26 روز بوده که دستاورد قابل توجهی محسوب می‌شود.

پیمایش به بالا