جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
محصولات

اتوبوس برقی

اتوبوس برقی​

اتوبوس از آن دست وسایل نقلیه‌ای است که با تقویت حمل‌ونقل عمومی، تردد خودروهای شخصی را به حداقل می‌رساند، به همین دلیل مپنا اقداماتی را برای توسعه استفاده از اتوبوس‌های برقی در دستور کار خود قرار داده است. در این راستا طرح مطالعات برقی‌سازی خط یک بی.‌آر.تی مشهد بین شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و شهرداری مشهد به امضا رسیده تا با توسعه ناوگان اتوبوس‌های برقی در مشهد، علاوه بر کاهش آلودگی زمینه سفر ارزان برای ساکنان این کلان‌شهر نیز فراهم شود.
همچنین همکاری گروه مپنا و گروه تولیدی صنعتی عقاب، شرکت تولید اتوبوس برقی پارسان با نام تجاری شتاب به عنوان شرکت زیرمجموعه شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) پروژه توسعه ناوگان اتوبوس‌های برقی را سرعت می‌بخشد و گام دیگری برای استفاده بیشتر از برق در سیستم حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شود.
از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این اتوبوس می‌توان به طراحی بنده و شاسی یکپارچه (مونوکوک) و بدون به‌کارگیری پله در راهرو و ورودی (Low-Floor) و به‌کارگیری بستر مهندسی مدیریت چرخه عمر محصول (product lifecycle management-PLM)  اشاره کرد که امکان امکان مهندسی همزمان برای چندین شرکت در تمام فرایندهای فنی از طراحی، تولید و کنترل پروژه گرفته تا مهندسی، ساخت و طراحی جزئی را فراهم می‌کند. این اتوبوس که با بهره‌گیری از دانش و نیروی داخلی تولید شده است، قابلیت‌هایی همچون هوشمندی، ارتباط با مرکز داده، بازگشت انرژی، قابلیت شارژ سریع، سامانه نمایشگر پیشرفته و سامانه خنک‌کاری طراحی شده بر اساس اقلیم ایران را دارد. اتوبوس‌های برقی شتاب همچنین در خطوط مختلف اتوبوس‌رانی و در پکیج‌های متفاوت باطری عرضه می‌شوند.

بومی‌سازی تولید اتوبوس برقی توسط مپنا جهش قابل‌توجهی در تولید داخلی صنایع برقی‌سازی ایجاد می‌کند و پیشرفت بزرگی برای صنعت کشور محسوب می‌شود. بیش از 60 درصد این محصول در داخل طراحی و ساخته شده است و مپنا انتظار دارد که با توجه به سرمایه‌گذاری‌های موازی در حوزه‌های سلول باطری و موتور که در مجموعه گروه مپنا در جریان است به 100 درصد برسد.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا