جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروژه ساخت ایستگاه شارژ پانتوگراف اتوبوس‌های برقی

مشخصات پروژه

ایستگاه شارژ پانتوگرافی اتوبوس برقی گروه مپنا، قابل‌ارائه در توان­های 150، 300، 450 و 600 کیلوواتی در انتهای سال ۱۳۹۹ افتتاح شد. این ایستگاه امکان شارژ با حداکثر جریان 900 آمپر را داشته و بیشینه ولتاژ خروجی آن در توان 600 کیلووات، معادل 920 ولت است. 
فناوری ایستگاه شارژ پانتوگرافی اتوبوس برقی تنها در اختیار 5 شرکت بزرگ صاحب تکنولوژی در دنیا بوده و با بهره‌برداری از این ایستگاه در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، ایران نیز به جرگه کشورهای دارای این تکنولوژی در دنیا پیوسته است.
تجهیز پانتوگراف به جای اتوبوس بر روی دکل شارژ و کاهش وزن و قیمت تمام شده اتوبوس برقی و نیز همچنین مکان­یابی محل قرارگیری اتوبوس برقی نسبت به دکل شارژ با استفاده از آنتن WIFI، از جمله مزیت‌های اصلی این روش شارژ نسبت به سایر روش­های شارژ سریع اتوبوس­های برقی است.
با تجهیز آزمایشگاه این مرکز به دینامومترهای پیشرفته، سیستم­های HIL  و سایر ادوات، آزمایشگاه پیشرانه برقی مپنا به یکی از بزرگترین و پیشرفته­ترین آزمایشگاه­های تخصصی در این زمینه در کشور تبدیل خواهد شد و زمینه لازم برای بومی­سازی و توسعه فناوری­ انواع پیشرانه خودروهای برقی سبک و سنگین در کشور فراهم می‌آید.

پیمایش به بالا