جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کسب رتبۀ دوم جشنواره بین‌المللی خوارزمی توسط پژوهشگر شرکت توربین مپنا

همزمان با سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای به طرح بسته ارتقای توان توربین گاز MGT-70 گروه مپنا تعلق گرفت.

همزمان با سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای به طرح بسته ارتقای توان توربین گاز MGT-70 گروه مپنا تعلق گرفت.

در این جشنواره، مهندس “اسحاق عباسی” به نمایندگی از شرکت توگا، لوح و تندیس مراسم را از دکتر “محمد فرهادی”،‌ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرد.

فناوری جدید گروه مپنا در شرکت توگا، پس از مراحل اولیه تکوین خود در سال ۱۳۹۴ با مساعدت نیروگاه‏های پره‌سر و یزد آزمایش شد و با توجه به پتانسیل بزرگ طرح در کمک به افزایش ظرفیت قابل توجه در زمانی کوتاه و پس از استقبال شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی (وزارت نیرو)، تست رسمی‏ آن‏در نیروگاه فردوسی (توس) مپنا در اسفند ۹۴ انجام شد و مورد تایید دیسپاچینگ ملی قرار گرفت.

توافق در زمینه به کارگیری فناوری IGV+ به صورت فراگیر پس از اجرای آزمایشی آن و مذاکرات مختلف با مسؤولان مربوط در وزارت نیرو، روز ۱۸ فروردین ماه ۹۵ صورت گرفت و توسط شرکت‌های مادرتخصصی تولید برق حرارتی و توانیر رسما” ابلاغ شد. این ابلاغ، ضمن آنکه افتخاری برای گروه مپنا بود، نشان از رویکرد سازنده وزارت نیرو و نظام تصمیم‏گیری آن برای حمایت از تولید ملی و فناوری دانش بنیان بومی ‏برای رفع نیاز جدی کشور و استفاده بهینه از سرمایه‌‏های نیروگاهی موجود داشت.

شایان ذکر است، سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی، به همت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار و از ۱۳ طرح برگزیده داخلی و ۶ طرح برگزیده خارجی از کشورهای فرانسه، سوئد، کانادا، انگلستان، ایتالیا، اسپانیا و تونس قدردانی شد.

این جشنواره با نگاه ملی برای شناسایی و معرفی بهترین و موثرترین پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و طرح‌های توسعه‌ای، اختراع و نوآوری، هر ساله ده‌ها طرح داخلی را به میدان رقابت می‌‌آورد و علاوه بر آن به دلیل جایگاه و اعتبار علمی در گسترۀ بین‌المللی سبب شده تا ۲۰۰ دانشمند صاحب‌نام خارجی و ایرانی مقیم خارج برای حضور در این مراسم به ایران سفر کنند و از این طریق زمینه‌های متعددی برای همکاری، تبادل‌نظر و تعاملات علمی پژوهشگران، دانش‌پژوهان و فناوران کشور فراهم شود.

در سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی و در بخش طرح‌های توسعه‌ای، طرح‌های حائز رتبه نخست انتخاب نشدند.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا