جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

امضای تفاهم نامه همکاری جهت توسعه میادین بین شرکت گروه مپنا و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

پنجمین تفاهم‎نامه و قرارداد محرمانگی مبتنی بر چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، میان این شرکت و گروه مپنا امضا شد.

پنجمین تفاهم‎نامه و قرارداد محرمانگی مبتنی بر چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، میان این شرکت و گروه مپنا امضا شد.
به دنبال تعیین صلاحیت شرکت گروه مپنا به عنوان شرکت واجد صلاحیت E&P ( اکتشاف و توسعه ) توسط وزارت محترم نفت و پس از مذاکرات و جلسات صورت گرفته با شرکت نفت و شرکتهای تابعه طی چندین ماه گذشته و همچنین بر اساس بررسیهای صورت گرفته روی میادین نفت و گاز کشور و قرادادهای توسعه میدان ، سرانجام در روز سه شنبه سوم اسفند ماه ، با حضور جناب آقای دکتر علی آبادی مدیر عامل محترم گروه مپنا و هیات همراه، تفاهم نامه و توافق نامه محرمانگی با هدف مطالعه سه میدان کرنج (مخازن آسماری، پابده و خامی)، پارسی (مخزن آسماری) و رگ سفید (مخازن آسماری، بنگستان و خامی)، بین شرکت ملی مناطق نفت ‎خیز جنوب و شرکت گروه مپنا در اهواز امضا و مبادله گردید.
این تفاهم نامه بر اساس مدل قراردادی پیشنهادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب که به تصویب هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران رسیده است منعقد شد و طی آن گروه مپنا متعهد می شود در مدت زمان حداکثر ۶ ماه طرح پیشنهادی خود را برای توسعه این میادین ارائه نماید.
لازم به ذکر است شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب هم‌اکنون بیش از ۸۳٪ درصد از نفت و ۱۶٪ درصد از گاز ایران را تولید می‌کند، به‌طوری که روزانه بالغ بر ۳ میلیون بشکه نفت خام، ۸۰۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی و ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی استخراج می‌نماید .

ضمن تبریک این موفقیت به مدیریت ارشد و کلیۀ همکاران گروه مپنا به ویژه همکاران بخش‌ نفت و گاز و شرکت‌های تابعه از جمله توسعه نفت و گاز مپنا، حفاری مپنا، مشاوران انرژی تهران، تعالی و سربلندی بیش از پیش گروه مپنا را از خداوند بزرگ خواستاریم.

به اشتراک گذاری:
پیمایش به بالا