جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
محصولات

لکوموتیو باری MAP24

لکوموتیو باری MAP24

لکوموتیو MAP24 که در سال 1395 از آن رونمایی شد، یکی از مهم‌ترین تولیدات شرکت طراحی و ساخت لکوموتیو مپنا است که توسط مهندسان و متخصصان ایرانی طراحی و تولید شده است. این لکوموتیو اولین لکوموتیو باری است که مالکیت طراحی و فرایندهای تأمین آن در اختیار یک شرکت ایرانی است، و زنجیره تأمین آن بر اساس برنامه‌ریزی‌های شرکت ایرانی شکل می‌گیرد. تا پیش از این، عملکرد شرکت‌های ایرانی در این حوزه، منحصر به مونتاژ و بهره‌برداری بود.
لکوموتیو MAP24 لکوموتیوی با قدرت ۳۳۰۰ اسب است و از نظر کیفیت با لکوموتیوهای وارداتی برابری می‌کند. نگهداری و تعمیر این دستگاه در داخل انجام می‌شود و بدین ترتیب از هزینه‌های هنگفت واردات قطعات خارجی کاسته می‌شود. از آن‌جا که لکوموتیو ماشینی گران‌قیمت است، چنین امتیازی امکانات بیشتری برای نگه‌داری و تعمیر آن فراهم می‌کند. یکی دیگر از نکات متمایزکننده این دستگاه از دستگاه‌های مشابه، طراحی فضای باز کابین راننده و امکان کاربری آسان برای راننده و سایر کارکنان است.
تاکنون ۲۰ دستگاه لکوموتیو MAP24 وارد خط ریلی کشور شده و پنج دستگاه دیگر در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری است. تعداد 10 دستگاه از این لکوموتیوها به شرکت‌های خصوصی واگذار شده است. در حال حاضر، قرارداد ساخت سی و پنج دستگاه دیگر MAP24 میان شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا و شرکت چند وجهی مپنا امضا شده است که طبق زمان‌بندی توافق شده تحویل خواهد شد.

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا