جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نیروگاه گازی الصدر عراق

مشخصات پروژه

 
نام پروژهنیروگاه گازی الصدر
قراردادEP
مکانشهرک الصدر، بغداد، عراق
مشتریمشارکت صانیر – عامران افق *
نوعمهندسی و احداث
ظرفیت(مگاوات)۳۲۴
وضعیتبهره برداری شده

پروژه نیروگاه گازی الصدر که در کشور عراق جای دارد شامل دو واحد گازی به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات (مجموعاً ۳۲۴ مگاوات) در شرایط ایزو (ISO) است و در آن از دو واحد توربین گازV94.2  طرح نیام استفاده شده است.

این نیروگاه در شهرک الصدر شهر بغداد جای گرفته و کارفرمای اصلی پروژه شرکت «مشارکت صانیر- عامران افق» است. هر دو واحد این پروژه به کارفرما تحویل موقت (PAC) شده است.

همچنین در این پروژه، تحویل تجهیزات اصلی به صورت Ex-Work از سوی کارخانجات گروه مپنا بوده است. از سوی دیگر این پروژه بر اساس استراتژی مصوب در قالب ۵ قرارداد در بخش های مهندسی ، تامین تجهیزات و اجرا انجام گرفته است.

گروه مپنا در جریان ساخت نیروگاه الصدر، فروش تجهیزات اصلی برای تأمین دو واحد توربین ژنراتورگازی‌ مدل V94.2، ترانسفورماتور و ملحقات، GCB و لوازم یدکی دوران راه‌اندازی و دو سال بعد از آن را برعهده داشته است. همچنین تأمین ابزار مخصوص، انجام خدمات نظارت بر نصب و راه‌اندازی، آموزش کارکنان کارفرما و انجام تست‌های تضمین‌های عملکردی و ارائه خدمات دوران تضمین و رفع نواقص از دیگر فعالیت های گروه مپنا در جریان ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه الصدر بوده است.

تاریخ تحویل زمین و شروع عملیات اجرایی نیروگاه الصدر توسط گروه مپنا، ۲۹ خرداد ۱۳۸۷ بوده و اولین واحد این نیروگاه در تاریخ ۲۵ فروردین سال ۹۰ سنکرون ( وارد مدار) شده است.

 

پیمایش به بالا